Forumumuza Kayıtlı Kullanıcı Olmadığınız algılandı, Forumuntüm özelliklerini kullanabilmek için buraya tıklayarak ücretsiz üyeolabilirsiniz...
Buyuk Harfle Baslayan Yazi Nasil Yapilir [ ManiacTurk Sunar ]

Türkçe Yardım Forumu Servisi ( www.webyardim.org )

Hoşgeldiniz!, Misafir
3242 Gündür yayındayız Toplam Mesajınız: 16777215
PortalAnasayfaAramaSSSHtml Deneme AlanıTopListKayıt OlGiriş yap
logo
Kullanıcı Adı:
Duyurular!Forumunuzu SekillendirinDiger Sorunlar
Domain
Resimli Çözümler
Hitskin
Blog
Photoshop
Komedi Dükkani
OyunLar DownLoaD Sohbet CaFe A.Ö.F. Destek FlatcasT Yardım

Paylaş | 

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Kadir-ro
Yönetici
Yönetici

Erkek
Zodyak : Akrep
Nereden : Bursa
İş : Pc , Yardım Forumları
Rep Puanı : 2
Rep Puanı : 4638

MesajKonu: Buyuk Harfle Baslayan Yazi Nasil Yapilir [ ManiacTurk Sunar ]   Perş. Kas. 06, 2008 4:21 pm

Evet arkadaslar gordugunuz gibi burada E harfini buyuk yaptım.Yapmanız gereken kodu kopyalayıp yapıstırmak ve benim yazilarimin yerine kendi yazilarinizi yazmak.

Kod:
<span style="margin-right:6px;margin-top:5px;float:left;color:white;background:khaki;border:1px solid darkkhaki;font-size:80px;line-height:60px;padding-top:2px;padding-right:5px;font-family:times;">E</span>vet arkadaslar gordugunuz gibi burada E harfini buyuk yaptım.Yapmanız gereken kodu kopyalayıp yapıstırmak ve benim yazilarimin yerine kendi yazilarinizi yazmak.<div style="clear:both;"><br></div>

Evet arkadaslar gordugunuz gibi burada E harfinin rengi degisti.Yapmanız gereken kodu kopyalayıp yapıstırmak ve benim yazilarimin yerine kendi yazilarinizi yazmak.

Kod:
<span style="margin-right:6px;margin-top:5px;float:left;background:firebrick;border:1px solid black;font-size:80px;line-height:60px;padding-top:2px;padding-right:5px;font-family:times;">E</span>vet arkadaslar gordugunuz gibi burada E harfinin  rengi degisti.Yapmanız gereken kodu kopyalayıp yapıstırmak ve benim yazilarimin yerine kendi yazilarinizi yazmak.<div style="clear:both;"><br></div>

Büyük harfle baslayan yazı nasıl yazılır? Böyle yazılır.İsterseniz yukarıdaki color kodunu degistirerek harf rengini degistirebilirsiniz.Unutmayın sablonunuza kod ekleyecekseniz once önizleme yapın daha sonra kaydedin

Kod:
<P><SPAN style="FONT-SIZE: 100px; FLOAT: left; COLOR: #0000cc; LINE-HEIGHT: 70px; PADDING-TOP: 2px; FONT-FAMILY: Times, serif, Georgia">B</SPAN>üyük harfle baslayan yazı nasıl yazılır? Böyle yazılır.İsterseniz yukarıdaki color kodunu degistirerek harf rengini degistirebilirsiniz.Unutmayın sablonunuza kod ekleyecekseniz once önizleme yapın daha sonra kaydedin </P>

Tamammı oldumu t harfini degistirbilirsin.İsterseniz yukarıdaki color kodunu degistirerek harf rengini degistirebilirsiniz.Unutmayın sablonunuza kod ekleyecekseniz once önizleme yapın daha sonra kaydedin.

Kod:
<p><span style="float:left;color:green;font-size:100px;line-height:70px;padding-top:2px;font-family: Times, serif, Georgia;">T</span>amammı oldumu t harfini degistirbilirsin.İsterseniz yukarıdaki color kodunu degistirerek harf rengini degistirebilirsiniz.Unutmayın sablonunuza kod ekleyecekseniz once önizleme yapın daha sonra kaydedin.
</p>

Merhaba arkadaslar bu sekilde bir yazı yazmak istermisiniz.Bunu yapmak cok kolay istedıgıız gıbı yazınızı yazabılırsiniz.Kolay gelsinin..Unutmadan tekrar soylıyım kodları isterseniz sablonunuzda isterseniz acmıs oldugunuz konuda yani yazınızda kullanabilirsiniz.Yeni yazı ekleye bastıgınızda Yularıda kucuk bir kutucuk var yanında Html yazar onu isaretlemeniz yeterli olur..

Kod:
<p><span style="float:left;color:#fff283;font-size:100px;line-height:70px;padding-top:2px;font-family: Times, serif, Georgia;">M</span>erhaba arkadaslar bu sekilde bir yazı yazmak istermisiniz.Bunu yapmak cok kolay istedıgıız gıbı yazınızı yazabılırsiniz.Kolay gelsinin..Unutmadan tekrar soylıyım kodları isterseniz sablonunuzda isterseniz acmıs oldugunuz konuda yani yazınızda kullanabilirsiniz.Yeni yazı ekleye bastıgınızda Yularıda kucuk bir kutucuk var yanında Html yazar onu isaretlemeniz yeterli olur..
</p>

Size baska bir ornek.Gordugunuz gibi digerlerinden biraz farklı.Yazı hemen buyuk harfın altından baslıyor.digerlerinde ust taraftan baslıyor...

Kod:
<p>
<span style="font-family:Georgia,;color:chocolate;font-size:56px;font-weight:normal;line-height:80%;letter-spacing:-6px;">S</span>ize baska bir ornek.Gordugunuz gibi digerlerinden biraz farklı.Yazı hemen buyuk harfın altından baslıyor.digerlerinde ust taraftan baslıyor...
</p>

Bu still nasıl! Buradan yazmaya dewam edebilirsiniz.Tekrar soyluyorum uzunluk onemli degil.yazın yazabildiginiz kadar...

Kod:
<p>
<span style="float:left;color:firebrick;font-size:100px;line-height:80px;padding-top:1px;padding-right:5px;font-family: times;">B</span><span style="color:firebrick;font-weight:bold;font-size:20px;">u still nasıl!</span> Buradan yazmaya dewam edebilirsiniz.Tekrar soyluyorum uzunluk onemli degil.yazın yazabildiginiz kadar...
</p>
<div style="clear:both;"><br></div>
Kullanıcı profilini gör
RoCkAnDrap
Üye
Üye

Erkek
Nereden : belgelerim.soglam.net'ten
İş : öğrenci
Rep Puanı : 0
Rep Puanı : 44

MesajKonu: Geri: Buyuk Harfle Baslayan Yazi Nasil Yapilir [ ManiacTurk Sunar ]   Perş. Kas. 06, 2008 4:23 pm

:Dteşekkürler bunun yerine yazının ilk harfini büyütüp yerini değiştirebiliriz.. Very Happy

www.belgelerim.soglam.net
Kullanıcı profilini gör http://belgelerim.soglam.net
Kadir-ro
Yönetici
Yönetici

Erkek

MesajKonu: Geri: Buyuk Harfle Baslayan Yazi Nasil Yapilir [ ManiacTurk Sunar ]   Perş. Kas. 06, 2008 4:25 pm

Rica,

Kodlama İle Biraz Oynarsan Yapabilirsin
Kullanıcı profilini gör
suu
Yönetici
Yönetici

Kadın
Zodyak : Oğlak
Nereden : germany
İş : evde:))
Rep Puanı : 3
Rep Puanı : 427

MesajKonu: Geri: Buyuk Harfle Baslayan Yazi Nasil Yapilir [ ManiacTurk Sunar ]   C.tesi Kas. 08, 2008 12:21 am

entrasan tsk manyak Very Happy

Kullanıcı profilini gör
Kadir-ro
Yönetici
Yönetici

Erkek

MesajKonu: Geri: Buyuk Harfle Baslayan Yazi Nasil Yapilir [ ManiacTurk Sunar ]   C.tesi Kas. 08, 2008 10:44 am

Ricalar Efenim Güle Güle Kullanın Very Happy
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Buyuk Harfle Baslayan Yazi Nasil Yapilir [ ManiacTurk Sunar ]   Bugün 4:11 am

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası